Udvalg

Regionens udvalg har ansvaret for at arrangere kurser, avleruddannelse, kåringer, og skuer. Derudover har regionen et sponsorudvalg og et redaktionsudvalg.
I udvalgene sidder regionens repræsentanter, samt evt. øvrige hjælpere.

Udvalg i Dansk Varmblod Region 3

 

2018

2-års og Dyrskueudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Vibeke Jørgensen (tovholder)

29498728

virynkeby@hotmail.com

Kurt Kamuk

21759423

kamuk@adslhome.dk

Peter Bebe

20969205

lindabebe@live.dk

Gerd Oxholm

20211731

goxholm@hotmail.com

Linda Bebe

20969205

lindabebe@live.dk

Jeanette Revsbech

24276118

kustrup-beslagsmed@hotmail.com

Maiken Bjørnemose

60181080

maikenbmosen@gmail.com

 

Uddannelses- og arrangementsudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Heidi Halberg (tovholder)

23833373

heidi.halberg@outlook.com

Lasse Bendixen

30277511

l-bendixen@hotmail.com

Iben Biinfeldt

60142330

ibenbiinfeldt@yahoo.dk

Peter Bebe

20969205

lindabebe@live.dk

Annelise Vestergaard

60491178

fam.vestergaard@live.dk

Anker Thorup

20301071

ankerthorup@hotmail.com

Sabrina Bundgaard

30339179

sabrinabundgaard@live.dk

Linnea Jansa

61780035

lkjansa944@gmail.com

 

Redaktions- og hjemmesideudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Heidi Halberg (tovholder)

23833373

heidi.halberg@outlook.com

Gerd Oxholm

20211731

goxholm@hotmail.com

Sabrina Bundgaard

30339179

sabrinabundgaard@live.dk

 

Sadelkåring- og følskueudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Vibeke Jørgensen (tovholder)

29498728

virynkeby@hotmail.com

Iben Biinfeldt (tovholder elev)

60142330

ibenbiinfeldt@yahoo.dk

Bente Dam Hansen

22512878

mail@stald-helios.dk

Gerd Oxholm

20211731

goxholm@hotmail.com

Inge Madsen

40270058

noerrelund@post.tele.dk

Kurt Kamuk

21759423

kamuk@adslhome.dk

Hans M Jørgensen

21661648

hmj@waoomail.dk

AnneLise Vestergaard

60491178

fam.vestergaard@live.dk

Jeanette Revsbech

24276118

kustrup-beslagsmed@hotmail.com

Maiken Bjørnemose

60181080

maikenbmosen@gmail.com

Anker Thorup

20301071

ankerthorup@hotmail.com

 

Eksteriørkåring- og Egnethedstestudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Vibeke Jørgensen (tovholder)

29498728

virynkeby@hotmail.com

Iben Biinfeldt (tovholder elev)

60142330

ibenbiinfeldt@yahoo.dk

Heidi Halberg

23833373

heidi.halberg@outlook.com

Gerd Oxholm

20211731

goxholm@hotmail.com

Bente Dam Hansen

22512878

mail@stald-helios.dk

AnneLise Vestergaard

60491178

fam.vestergaard@live.dk

Peter Bebe

20969205

lindabebe@live.dk

Linda Bebe

20969205

lindabebe@live.dk

Maiken Bjørnemose

60181050

maikenbmosen@gmail.com

Anker Thorup

20301071

ankerthorup@hotmail.com

                     

Sponsorudvalg:

Navn

Telefon

Mail

Inge Madsen (tovholder)

40270058

noerrelund@post.tele.dk

Bente Dam Hansen

22512878

mail@stald-helios.dk

Louise Ringsbo

61679423

louise@staldringsbo.dk

Else Rohmann

29615199

rohmann@birkemose.com

 

Ung i DV:

Navn

Telefon

Mail

Lasse Bendixen (tovholder)

30277511

l-bendixen@hotmail.com

Linnea Jansa

61780035

lkjansa944@gmail.com

                     

Øvrige hjælpere:

Navn

Telefon

Mail

Jens Rosengaard

65975585

rosengaard@os.dk

Gitte Bech

 

gnb@centrovice.dk

Lena Nielsen

20762642

lasseoglena@gmail.com

Kaj Rosenlund

40465095

kaj.rosenlund@stutteriask.dk

Jane Rasmussen

22319980

jane@nettet.dk

Lene Risby

40943326

hindsholmvej213@post.tele.dk

Dorte Himmelstrup

 

dorte@slabaekgaard.dk

Henning Jørgensen

29728359

hg-hj@aa-net.dk

Palle Jochumsen

26713573

mosehaven4@gmail.com

Asbjørn Aaen

21376557

asbjoernlauritsen@live.dk

Bjørn Boesgaard

23935666

bboesgaard@gmail.com

Ann Hauschildt

 

 

Merete Laursen

20664306

merete.laursen@mail.tele.dk

Jørgen Andresen

24204143

ceciwallin@gmail.com